ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » مصاحبه جناب دکتر فرزاد مقدم

مصاحبه جناب دکتر فرزاد مقدم

مصاحبه جناب دکتر فرزاد مقدم

 
ضرورت پرداختن به موضوعات عملیاتی و اجرایی در نهمین کنفرانس برند 
در حاشیه جلسه کمیته علمی کنفرانس بین المللی برند مصاحبه ای با جناب آقای دکتر فرزاد مقدم یکی از سخنرانان اصلی کنفرانس بین المللی برند که در روزهای 5 و 6 اسفندماه در مرکز همایشهای صدا وسیما برگزار میگردد ، انجام شد.

به گزارش عليرضا مولايي خبرنگار اقتصادي مجله برند : 
در حاشيه جلسه کميته علمي کنفرانس بين المللي برند مصاحبه اي با جناب آقاي دکتر فرزاد مقدم يکي از سخنرانان اصلي کنفرانس بين المللي برند که در روزهاي 5 و 6 اسفندماه در مرکز همايشهاي صدا وسيما برگزار ميگردد ، انجام شد.

جناب آقاي دکتر مقدم در پاسخ به سوال جايگاه برند گردشگري در ايران و فعاليت هايي که در اين عرصه انجام شده است عنوان کردند:

در حوزه برند گردشگري يک سري مباحثي وجود دارد مانند گردشگري مقاصد که از کشور شروع مي شود به شهر يا يک مقصد گردشگري مثل مراکز فروشگاهي ميتونه گردشگري باشد و بحثي ديگر بحث برند شرکت هاي گردشگري است مانند آژانس ها و اير لاين ها که نمونه هايشان در ايران وجود دارد که در واقع آژانس يا سازمان گردشگري محسوب مي شوند و در نهايت در گام سوم بحث برند محصولات گردشگري را داريم که در اين گام نيز نمونه اش در ايران هست مانند تورهاي مسافرتي در حال انجام مي باشد که نه آژانس مي باشد و نه مقصد بلکه تنها يک تور يا خدمت مي باشد و تبديل به برند ميکنند بنابراين در اين سه سطح مي شود برند را نگاه کرد که هرکدام وضعيت هاي مختلفي دارند .
در ادامه اين سخنران نهمين کنفرانس برند در رابطه با مشکلات بر سر راه برندسازي گردشگري در ايران تصريح کردند:

در بحث برند مقصد کار خاصي در ايران انجام نشده است خصوصا در برند ملي گردشگري از آنجا که سالهاست در جريان تشکيل همايش ها و جلسات هستم ميدانم که هيچ کاري هنوز انجام نشده و فقط در سطح جلسات باقي مانده است. در بحث برند شهري نيز به همين شکل في المثل بحث برند تهران که بنده يکي از متوليان اين کار مي باشم عرض ميکنم که به جايي نرسيده است آن هم به اين دليل مي باشد که هيچ سازماني وجود ندارد تا بتواند تمام ذي نفعان را جمع و هدايت کند به عبارتي کميته برندي که وابسته به رياست جمهوري باشد وجود ندارد کما اينکه در کشورهاي ديگر اين امر يا بدين صورت که زير نظر بالاترين مقام اجرايي مي باشد انجام مي پذيرد و يا زير نظر وزارت گردشگري که ما در ايران نداريم صورت ميگيرد بنابراين معمولا در بحث برند ملي و شهري نميتوانيم راه به جايي ببريم . در بخش برند محصول نيز آن چنان موفق نبوده ايم اما در اين حوزه يک آژانس اگر برنامه ريزي کند ميتواند به راحتي به موفقيت برسد ولي براي برند ملي اين امر نميتواند به راحتي انجام شود و بايد يک کشور دست به دست هم دهند تا برندي سامان دهند که اين امر براي برند شهري نيز صادق مي باشد.
همچنين وي عدم وجود رقابت را دليل اصلي به نتيجه نرسيدن برندينگ در ايران برشمردند و افزودند : همانطور که عرض شد در بخش برند ملي موفق نبوده ايم آن هم به دليل اين که سازمان ها هيچگاه با همديگر يک سو و يکپارچه عمل نکرده اند به عبارتي لذت اينکه من متولي برندسازي در اين زمينه هستم نميگذارد کاري پيش برود از طرفي در سازمان ها از آنجا که رقابت سخت نشده است و هرجايي که رقابت وجود نداشته باشد نيازي به برندينگ احساس نميشود در برند محصول نيز به همين صورت، محصولات به صورت معمولي و يک بسته آماده ارائه مي شود که اسم محصول براي مردم اهميتي هنوز پيدا نکرده است تا با اسم بتوانند امکانات دو برند را مقايسه و باب ميلشان انتخاب کنند، به طور کلي هرجا رقابت وجود داشته باشد آنوقت برند جايگاه خودش را پيدا خواهد کرد.
 

مصاحبه جناب دکتر فرزاد مقدم

 وي با اشاره به اينکه اهميت ، تعريف و ضرورت هاي برند شدن و استفاده از برند در سال هاي گذشته پرداخته شده تشريح کردند:

در نهمين کنفرانس برند ديگر جاي بحث هاي ابتدايي و پايه اي به صورت عام نيست، کنفرانس بايد به سمتي برود که باتوجه به شرايط ايران و وضعيت بازارفعلي ايران ،مطرح بشود که چه راه حل هايي هست تا يک سازمان، محصول يا يک شهري بخواهد برند بشود به عبارت ديگر راه حل ها ارائه شود که چه مدل هايي براي رسيدن به هدف هست چه مدل هايي به کار ايران مي آيد و چه مدل هايي نمي آيد و يا مردم ما در مواجه با برند چه رفتار هايي از خود بروز مي دهند ؟ بنابراين اگر بحث هايي با اين مضمون در کنفرانس عنوان شود مي تواند واژه "نهمين کنفرانس برند" را به واقع تحقق بخشد و بيش از پيش بايد به مبحث هاي عملياتي و اجرايي بپردازد . سخنراني بنده در کنفرانس نيز حول محور موضوعات عملياتي و اجرايي و چگونگي پياده سازي برند خواهد بود .توسط : brand  در تاریخ : 4 اردیبهشت 1394   بازدیدها : 2162   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .