ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت

استراتژی برند

 

استراتژی برند

 

استراتژی برند Brand Strategy از ابتدا با ایجاد یک نام تجاری یا برند آغاز می گردد. در همین راستا با اهتمام به مدیریت برند از سمت تمامی کارکنان یک سازمان یا شرکت دارای هویتی مشخص و یا نانوشته می گردد.
ایجاد هویت برند و بسط و گسترش آن ارزشی خاص برای مخاطبین ایجاد می نماید که شرکت با آن دارای وجه تمایز شده و از گزند رقبا در امان خواهد ماند. استراتژی برند مسیر مشخصی برای مدیران سازمان ایجاد می کند و برنامه بازاریابی و برندسازی در سازمان را هدایت و کنترل می کند که سبب ایجاد حاشیه سود و بهره وری یا به عبارتی سود بیشتر خواهد شد.

 استراتژی برند و مدیریت بازاریابی

تدوین استراتژی برند و مدیریت بازاریابی امری حیاتی جهت آغاز، رشد و توسعه یک شرکت می باشد. استراتژی مدیریت بازاریابی و برند در مراحل اولیه توسط مشاوران بازاریابی و پژوهشگران در پارک بازاریابی ایران تدوین و ارائه می گردد.
تدوین برند
هویت سازی برند
سبد برند
سازماندهی برند: سازماندهی و برنامه ریزی جهت هویت برند، محصول، افراد سازمان بسیار پر اهمیت تر از تصویر برند است
برنامه ریزی برند
تبلیغات برند و کمپین تبلیغات برند
 
حال سوال اینجاست که چرا این تصمیم اتخاذ می گردد؟

بیشترین اهمیت در این فرایند ارتباط بیشتر با گروه های مختلف مشتریان هدف و همچنین تعیین جایگاه های مختلف برای محصولات خدمات با در نظر گرفتن کاهش ریسک استفاده از یک برند است.

در استراتژی پرتفولیو برند و یا سبد برند ؛ یک شرکت و یا سازمان مجموعه ای از برندها را به بازار عرضه می کند. در واقع با کمک این استراتژی راه ورود رقبای جدید و گرفتن سهم بازار محدود می شود. امروزه سیاری از شرکت ها و سازمان ها از یک استراتژی زیر بنایی برای دستیابی به حداکثر ظرفیت سبد برند خود برخوردار هستند.

اما این فرایند به ظاهر ساده از پیچیدگی خاصی برخوردار است. علت این پیچیدگی، درگیری سبد برند در زنجیره ارزش شرکت است. یعنی از خرید مواد اولیه و ماشین آلات تا وصول مطالبات، تمامی فرایندها باید یکپارچه براساس یک استراتژی مدون پیشروی نماید تا حداکثر بهره برداری از سبد برند صورت پذیرد.

در بازاریابی مدرن با رویکرد بازاریابی و اهمیت به برند سازمانی، شرکت های با تجربه، محصولات و خدمان خود را با چندین برند متفاوت ولی بصورت یکپارچه به بازار عرضه می نمایند.
توسط : brand  در تاریخ : 4 اردیبهشت 1394   بازدیدها : 2021   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .